Celorepublikový sjezd US na konci června

Celostátní volební sjezd Unie svobody bude 23. a 24. června v Liberci. Shodli se na tom dnes členové republikového výboru unie v libereckém centru Babylon. Sjezd byl původně plánován na listopad, ale překotné změny ve Čtyřkoalici jeho konání uspíšily.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informoval o tom předseda strany Karel Kühnl s tím, že sjezd by měl přispět k urychlenému řešení vnitřních problémů unie i celé Čtyřkoalice.

Členové republikového výboru Unie podle předsedy strany Karla Kühnla projevili plnou podporu svému předsedovi i další práci ve Čtyřkoalici.

Kühnl také doufá, že se současná situace uvnitř KDU-ČSL neprojeví žádným negativním způsobem na práci Čtyřkoalice a její stínové vlády. Ta je tu pro přípravu programu, a to ve spolupráci s odbornými komisemi všech čtyř stran. Nahrazení dvou chybějících ministrů není prioritou, ale Kühnl doufá, že k tomu dojde co nejrychleji.

Místopředsedkyně strany Hana Marvanová prozradila, že Unie se nyní soustředí na přípravu programu stínové vlády. Program bude zřejmě prezentován veřejnosti do léta.

Vedení Unie svobody se přitom neobává, že by přípravu programu provázely takové problémy jako sestavení stínového kabinetu.

Markéta Kaclová, Jan Punčochář Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme