Centrální evidence exekucí terčem pokusu o útok hackerů

Na Centrální evidenci exekucí ČR se pokusil zaútočit hacker. Evidence přitom obsahuje informace o lidech, na které jsou vedeny exekuce. V nebezpečí by se mohla ocitnout i data těch, kteří si přístup do evidence zaplatili. Expert na bezpečnost v informačních technologiích Petr Krčmář Radiožurnálu řekl, že hackerům mohlo jít jak o zábavu, tak o krádež citlivých informací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice počítače | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

"Z informací, které máme k dispozici netušíme, co se vlastně stalo. Možností je celá řada, mohlo se stát, že se do systému jen někdo podíval, ale mohlo dojít i k odcizení dat. U dnešních útoků už většinou nejde o to dokázat, jak je útočník schopný. Ve většině případů už jde o peníze," uvedl Krčmář.

Firma, která Centrální evidenci exekucí provozuje, navrhuje Exekutorské komoře podání trestního oznámení na neznámého pachatele. Zda to komora udělá, právě teď zjišťujeme. Podle informací Radiožurnálu zaútočili hackeři z Rumunska.

Květa Moravcová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme