Centrum Brna bylo bez proudu kvůli podezření na únik plynu

Do tmy se těsně před 21 hodinou ponořila velká část centra Brna. Krátce předtím byl totiž ohlášen požár trafostanice v jednom z domů a současně nájemníci upozorňovali na zápach plynu. Hasiči evakuovali ze dvou budov 26 obyvatel, ti se ale zhruba po dvou hodinách mohli opět vrátit zpět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozsah havárie byl totiž mnohem menší, než se původně předpokládalo. Ani únik plynu se podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Haida nakonec nepotvrdil.

Sněhová kalamita v jižních Čechách pomalu doznívá. Energetikům se už podařilo obnovit dodávky proudu do všech domácností v regionu. Stav nouze zatím platí, energetici ho odvolají, až se podaří dodávky stabilizovat.

Kalamita v Orlických horách způsobila lesníkům milionové škody. Stromy se už několik dnů lámou v oblastech v okolí Deštného, ale i Říček. Podle mluvčí Lesů České republiky Alexandry Křižkové společnost v Orlických horách obhospodařuje 4000 hektarů porostu. Značná část je kalamitou zasažena.

Ivan Holas, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme