Centrum Brna bylo v obležení policistů

Centrum Brna se dnes odpoledne ocitlo v obležení policistů. Na Moravském náměstí začal pouliční festival proti válce a zbrojení Protestfest. Na něm se sešlo několik set mladých lidí. Policie očekávala střety mezi účastníky akce a pravicovými extremisty, kteří svůj pochod městem oznámili na zítřek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skinheads

skinheads | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Nad centrem Brna už několik hodin před začátkem festivalu přelétával vrtulník. V ulicích a na Moravském náměstí hlídkovaly desítky policistů - uniformovaných i v civilu. Mluvčí brněnské městské policie Denisa Kapitančíková řekla, že strážníci nasadili maximální počet lidí. "Když to řeknu lidově, každý, kdo má ruce a nohy, musel do služby," doplnila.

Dnešní část Protestfestu proběhla v klidu. Průvod účastníků se pak městem vydal do Pisárek, kde akce pokračuje až do ranních hodin, říká mluvčí festivalu Jiří Malenovský. "Protestfest je týdenní festival proti válce a zbrojení. Vztahuje se k přehlídce IDET," řekl.

Zítra v poledne se chystají Brnem projít nacionalisté. Malenovský nevyloučil, že účastníci Protestfestu na ně zaútočí. "Na Moravském náměstí se budou prezentovat různě antifašistické iniciativy a je čistě na jejich libovůli, co hodlají udělat s 1. májem. Policisty a strážníky proto také zítra čeká pohotovost. Připravena budou i vodní děla a psovodi. Někteří Brňané si myslí, že úřady měly pochody zakázat.

Ivan Holas, Michal Záboj, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme