Centrum Brna bylo v obležení policistů

Centrum Brna se dnes odpoledne ocitlo v obležení policistů. Na Moravském náměstí začal pouliční festival proti válce a zbrojení Protestfest. Na něm se sešlo několik set mladých lidí. Policie očekávala střety mezi účastníky akce a pravicovými extremisty, kteří svůj pochod městem oznámili na zítřek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skinheads | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Nad centrem Brna už několik hodin před začátkem festivalu přelétával vrtulník. V ulicích a na Moravském náměstí hlídkovaly desítky policistů - uniformovaných i v civilu. Mluvčí brněnské městské policie Denisa Kapitančíková řekla, že strážníci nasadili maximální počet lidí. "Když to řeknu lidově, každý, kdo má ruce a nohy, musel do služby," doplnila.

Dnešní část Protestfestu proběhla v klidu. Průvod účastníků se pak městem vydal do Pisárek, kde akce pokračuje až do ranních hodin, říká mluvčí festivalu Jiří Malenovský. "Protestfest je týdenní festival proti válce a zbrojení. Vztahuje se k přehlídce IDET," řekl.

Zítra v poledne se chystají Brnem projít nacionalisté. Malenovský nevyloučil, že účastníci Protestfestu na ně zaútočí. "Na Moravském náměstí se budou prezentovat různě antifašistické iniciativy a je čistě na jejich libovůli, co hodlají udělat s 1. májem. Policisty a strážníky proto také zítra čeká pohotovost. Připravena budou i vodní děla a psovodi. Někteří Brňané si myslí, že úřady měly pochody zakázat.

Ivan Holas, Michal Záboj, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme