Podvedení klienti Century 21 se obrátili na Babiše. Připomínají podobnost své kauzy s H-Systemem

Po klientech H-Systemu se o odškodné hlásí další oběti realitního podvodu. Premiérovi Andreji Babišovi z hnutí ANO napsali otevřený dopis klienti z kauzy známé jako velká realitní loupež. Poškození v roce 2012 prodali své byty u realitní kanceláře Century 21. Její advokát Miloš Vlasák ale zpronevěřil bezmála 60 milionů korun od kupujících a majitelé své peníze nedostali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš | Foto: Tomáš Blažek / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Zhruba padesát poškozených rodin se na Babiše jako tehdejšího ministra financí obrátilo už v roce 2014. Žádali o odpuštění daně z převodu prodaných nemovitostí.

„Uvítali bychom, kdyby se pan premiér vrátil k původním žádostem o odpuštění daně a kdyby nás zapojil do diskuze ohledně možnosti odškodňování obětí trestných činů,“ řekla zástupkyně poškozených Dana Krudencová.

Premiér Radiožurnálu napsal, že ministr financí může daně odpustit jen ve výjimečných případech. V kauze Century 21 to podle něj není možné, protože se žádný takový výjimečný případ nestal.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme