Cenu Arnošta Lustiga obdržel spoluzakladatel projektu Dobrý anděl

Laureátem Ceny Arnošta Lustiga za rok 2014 je Petr Sýkora, filantrop a spoluzakladatel nadace Dobrý anděl. Ta pomáhá rodinám, kde některý z členů onemocní rakovinou. Výbor Ceny Arnošta Lustiga oceňuje žijící osoby za jejich snahu o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot, jakými jsou hlavně odvaha, statečnost, lidskost a spravedlnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Sýkora, spoluzakladatel nadačního fondu Dobrý anděl ve studiu Reginy | Foto: Eva Dvořáková

Projekt Dobrý anděl funguje od roku 2011 a zapojilo se do něj už více než 40 tisíc dárců. Podle Petra Sýkory patří ocenění hlavně jim.

„Jako národ se učíme si navzájem pomáhat a dávat. Protože tady bylo dlouhé období, kdy jsme očekávali, že nám pomůže stát. A stát, jak víme, má jenom omezené možnosti a prostředky. Tak se učíme pomáhat si sami navzájem, krok za krokem,“ upozornil.

Ocenění pojmenované po známém českém spisovateli se letos udělovalo po čtvrté. Držiteli Ceny Arnošta Lustiga se v předchozích letech stali biskup Václav Malý, moderátorka Kamila Moučková a válečný veterán a novinář Bedřich Utitz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Sýkora, spoluzakladatel projektu Dobrý anděl, převezme Cenu Arnošta Lustiga

V této společnosti se prý Sýkora cítí krásně, i když je mu zároveň trochu těžko.

„Myslím, že kdyby mi bylo o pár desítek let více, tak bych tu cenu možná přijal s větší lehkostí,“ poznamenal.

Před lety prodal Petr Sýkora dodavatelskou firmu na kancelářské potřeby a začal se věnovat nadaci Dobrý anděl. Tuto životní změnu ale podle svých slov vnímá jen jako poměrně přirozený další krok.

„Podnikatelé se snaží dělat užitečné věci. Na první pohled se zdá, že mezi podnikáním a charitou nebo filantropií zeje propastný rozdíl, ale není to tak,“ vysvětlil.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme