Cenu Evropské komise dostaly Pražské matky

Jednu ze šesti cen Road Safety Awards 2009, které uděluje Evropská komise, získalo občanské sdružení Pražské matky. Toto ocenění každoročně putuje nejrůznějším firmám, institucím nebo neziskovým organizacím, které se nějakým způsobem podílejí na zajištění bezpečnosti na silnicích a na její propagaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cesta do školy | Foto: mpzlin.cz

Sdružení Pražské matky cenu dostalo za svůj projekt Bezpečná cesta do školy.

"S dětmi mapujeme jejich cesty do školy. Děti na mapě vyznačí místa, kde se necítí bezpečně a zdůvodní to. Ve třídě se problémy diskutují a vytvoří se třídní mapa. Třídní mapy se shrnou a vytvoří se školní mapa s nebezpečnými nebo problematickými místy z pohledu dítěte," vysvětluje princip projektu předsedkyně sdružení Jarmila Johnová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předsedkyně občanského sdružení Pražské matky Jarmila Johnová mluvila na Rádiu Česko o projektu Bezpečná cesta do školy.

"Nakonec děti mapu konzultují s projektantem, který vypracuje řešení bezpečnosti. Tato dopravní studie se odevzdá majiteli komunikace, tedy pražskému magistrátu. Magistrát potom z rozpočtu města pomalu, bohužel dost pomalu, tyto návrhy realizuje," pokračuje Johnová.

To, že projekt funguje, dokazuje v poslední době například snížená nehodovost pražských dětí.

"Důležité je ale to, aby se do školy dalo jezdit na kole nebo chodit sami pěšky, což současná nebezpečná dopravní situace v Praze neumožňuje. Tam, kde byly úpravy na komunikacích uskutečněny, se rodiče již nebojí děti do školy posílat samotné," dodává předsedkyně sdružení Pražské matky.

Tomáš Pavlíček, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme