Cenu Nadace Vize 97 získá Zdeněk Neubauer

Prezident republiky Václav Havel spolu se svou manželkou Dagmar předají v pátek Cenu Nadace Vize 97. Jejím laureátem se letos stal významný český filozof a biolog profesor Zdeněk Neubauer. Slavnostnímu aktu bude předcházet diskuse Neubauera s vědeckými pracovníky. Debatu organizuje Nadace Vize 97 ve spolupráci s Centrem pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"V jistém smyslu navazoval Zdeněk Neubauer, podobně jako někteří další filozofové, na linii, kterou bychom s určitým zjednodušením mohli nazvat patočkovskou," zdůraznil prezident Havel. Podle něj jde o zkoumání světa a pokus reflektovat ho.

Neubauer bude v pořadí třetím oceněným. Jako prvnímu předal český prezidentský pár cenu rakouskému neurochirurgovi žijícímu v USA Karlu Pribramovi, který zpracoval holografickou teorii mozku. Loni získal ocenění světoznámý italský spisovatel a literární kritik Umberto Eco.

Milan Kopp, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme