Cenu Roma Spirit získala i vedoucí romského vysílání Českého rozhlasu

Ocenění Roma Spirit 2014 v kategorii Média získala Iveta Demeterová, vedoucí redaktorka romského vysílání Českého rozhlasu. Ocenění je určené jednotlivcům i organizacím, které pomáhají zlepšit situaci Romů v Česku. Iveta Demeterová jej získala za pořad O Roma vakeren, tedy Romové hovoří.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedoucí redaktorka romského vysílání Českého rozhlasu Iveta Demeterová získala ocenění Roma Spirit 2014 v kategorii Média

Vedoucí redaktorka romského vysílání Českého rozhlasu Iveta Demeterová získala ocenění Roma Spirit 2014 v kategorii Média | Foto: Český rozhlas

„Ocenění jsme získali za korektní a objektivní informace, které přispívají k integraci Romů do společnosti a k pozitivnímu obrazu Romů. Získali jsme to za to, že upozorňuje pozitivně i negativně na věci, které v současné době Romy tíží a pálí,“ říká Demeterová.

Zpravodajsko-publicistický magazín O Roma vakeren přináší informace o životě Romů žijících v Česku i v zahraničí. Je to jediné rozhlasové vysílání pro romskou menšinu. Mapuje celospolečenské dění týkající se soužití romské a většinové populace.

Magazín O Roma vakeren vysílá Český rozhlas Radiožurnál každou sobotu od 20.05 hodin. Redaktory pořadu může slyšet také v úterý a ve čtvrtek od 19.45 do 20.00 hodin na regionálních stanicích Českého rozhlasu.

„Cena, kterou paní Demeterová dostala, je důkazem toho, že Český rozhlas dobře plní své poslání média veřejné služby. Paní redaktorce gratulujeme a přejeme jí hodně úspěchů v další práci,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Ocenění Roma Spirit bylo letos uděleno v pěti kategoriích. Za celoživotní dílo cenu převzala 82letá romistka Eva Davidová z Českého Krumlova. Organizátory projektu v České republice jsou Otevřená společnost a Nadace Michaela Kocába.

ČRo, mka, Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme