Cenu za taxi je možné ověřit textovou zprávou

Lidé v Praze si mohou zjistit už před jízdou nebo během ní přibližnou cenu za cestu taxíkem. Pomůže jim v tom krátká textová zpráva odeslaná z mobilního telefonu. Službu zatím zavedla jedna ze společností, brzy ji mají poskytovat i další dva operátoři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi | Foto: TAXI!

Vedení magistrátu předpokládá, že nová služba výrazně přispěje k dosavadním opatřením proti nepoctivým taxikářům. "Služba pro Pražany i pro turisty znamená, že si mohou velmi snadno zkontrolovat, jestli taxikář jízdu předražil nebo ne," řekl Radiožurnálu mluvčí městského úřadu Martin Kupka.

Zákazníkovi stačí zadat dotaz v podobě sms zprávy ve tvaru CTP, mezera, místo odkud vyjíždí, mezera, cíl cesty, tedy například "CTP VINOHRADSKA NAM+REPUBLIKY". V dotazu je možné zadat jak název ulice nebo místa, tak přesnou adresu s číslem domu, víceslovné názvy je nutné oddělit znakem plus. Během chvíle by se mu měla vrátit na telefon odpověď, kde bude napsáno, jak dlouhou vzdálenost by přibližně ujel a kolik by měl maximálně za cestu zaplatit. Za minutu čekání musí připočítat čtyři koruny.

Martin Hromádka, Miroslav Jedlička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme