Ceny Akademie populární hudby mají Dusilová, Bárta a Kryštof

Nejlepší hudebníci loňského roku dostali ocenění Akademie populární hudby - sošku anděla, hrajícího na šalmaj. Cenu Anděl 2008 za nejlepší zpěvačku roku si odnesla Lenka Dusilová, vystupující s Eternal Seekers. Zlatou sošku pro nejlepšího zpěváka loňského roku dostal Dan Bárta, nominovaný za desku Animage. Jako nejlepší skladbu akademici ocenili píseň Atentát od kapely Kryštof, ta se také stala skupinou roku s deskou Kryštof v opeře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvačka Lenka Dusilová

Zpěvačka Lenka Dusilová | Zdroj: ČTK

Výroční ceny Akademie populární hudby Anděl za rok 2008 se udílely v pražském Top Hotelu. Objevem roku se tam stala skupina Toxique, která loni vydala své debutové album. Album roku nese název Ohrožený druh a je pod ním podepsaný textař a producent Michal Horáček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poděkování Lenky Dusilové

Podle Akademie populární hudby s nejlepším DVD přišla letitá rocková skupina Blue Effect, jmenuje se Live&Life. Akademiky nejvíc oceněný videoklip natočili bratři Ebenové pod názvem Folklóreček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poděkování Dana Bárty

Do síně slávy Akademie populární hudby byla zapsána legendární rocková skupina Katapult kytaristy Oldy Říhy. Tříčlenná kapela nedávno přišla o svého baskytaristu Jiřího "Dědka" Šindeláře. Zemřel v lednu tohoto roku ve věku 60 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poděkování skupiny Kryštof

Před rokem Anděly získali zpěvák Matěj Ruppert, zpěvačka Aneta Langerová a skupina Chinaski. Přečtěte si také o dva roky starém vyhlášení: Anděly získali Matěj Ruppert, Anna K. a kapela Kryštof. Nebo si připomeňte roky ještě vzdálenější: Andělům 2003 vévodili Radůza, Kabát a Jaromír Nohavica. Také nabízíme rok 2001: Jablkoň dostal Anděla za folk, vyhrála ale Navarová nebo Nejvíce Andělů přilétlo Čechomoru. A na začátku tohoto tisíciletí byli oceněnými kupodivu i letošní vítězové Dusilová a Bárta - viz Do Síně slávy populární hudby vstoupil Mejla Hlavsa.

Lucie Toraková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme