Ceny Thálie za loňský rok mají své majitele

V pražském Národním divadle byly už po patnácté vyhlášeny umělecké ceny Thálie. Ocenění v činohře získali herci Erik Pardus a Simona Stašová za své mimořádné jevištní výkony v roce 2007. Thálie za celoživotní mistrovství dostali herec Ilja Racek, operní pěvec Václav Zítek a tanečník Jaroslav Čejka. Zvláštní cenu Thálie obdržela za přínos českému divadelnímu umění členka Národního divadla v Praze Vlasta Chramostová.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Stašová

Simona Stašová | Foto: Radioservis

Herecká asociace ceny udělila popatnácté, celkem jich spolu s dneškem rozdala od roku 1994 na 180. Členové čtyř odborných porot zhlédli přes 300 inscenací. Devět ze dvou desítek osobností bylo nominováno v představeních moravských scén.

Herečka Simona Stašová získala Thálii za výkon v inscenaci Drobečky z perníku příbramského divadla Antonína Dvořáka: "No to je paráda absolutní, to je senzace jak pro mě, tak samozřejmě pro Příbram a vůbec pro tu inscenaci, že na ní bude vidět. Nejlepší na tom je, že na to budou chodit lidi."

Herec Erik Pardus dostal Thálii za ztvárnění Pavla I. ve hře Dmitrije Merežkovského Smrt Pavla I.., hraje ji Městské divadlo v Brně.

Jakým způsobem se vybírají budoucí nositelé ceny Thálie, vysvětlil prezident Herecké asociace Václav Postránecký: "To vybírá odborná komise podle dojmu, jaký ty výkony na ní zanechají. My máme spoustu skautů, kteří jezdí po divadlech a informují nás o vynikajících výkonech. Myslím si, že je to velice solidně ověřeno ze všech stran. Takže ty výkony, které jsou delegovány, jsou tam právem."

Michaela Vetešková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme