Černá skříňka z L-39 je funkční

Černá skříňka z vojenského letadla L-39, které havarovalo ve středu na Pelhřimovsku, je funkční. Do chodu se ji podařilo uvést odborníkům z Výzkumného ústavu letectva v Praze. První informace ze skříňky by mohly být známé v pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Černá skříňka obsahuje řadu technických údajů a také jednorázové povely signalizující závady na různých agregátech. Armáda už vede jednání s majiteli poškozených pozemků o náhradě škod. Ty budou vyplaceny z rozpočtu resortu obrany.

Vojáci mezitím likvidují následky téro nehody, při které palivo zamořilo zeminu na dvou místech asi do hloubky jednoho metru. Největší kontaminace při tom nastala v místě prvního dopadu stroje, druhá pak o 250 metrů dál, tam kde skončila pilotní kabina.

Šéf vzdušných sil Ladislav Klíma do pondělí odmítá komentovat jakékoliv informace o příčinách havárie. Podle některých z nich totiž mohl za celou tragedii sám pilot, protože letěl příliš nízko a takzvaně se předváděl.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme