Černínský palác je znepokojen možnými blokádami hranic

Ministerstvo zahraničí prostřednictvím nóty adresované rakouské vládě vyjádřilo znepokojení nad možností příprav dalších blokád česko-rakouských hranic. Blokády by Praha považovala za hrubé porušení dohody z Melku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak mluvčí Černínského paláce Aleš Pospíšil dále uvedl, česká strana doufá, že rakouské úřady akci nepovolí. Blokádami chtějí rakouští odpůrci Temelína protestovat proti obnově zkušebního provozu této jaderné elektrárny. To je plánováno na pátek.

Spuštění reaktoru považuje hornorakouský zemský hejtman Josef Pühringer za mimořádnou provokaci, protože ještě podle něho neskončil proces z Melku o vyhodnocení bezpečnostních a ekologických rizik Temelína.

Novou blokádu hranic s Českou republikou rakouské úřady nepovolily. Blokáda se měla konat na přechodu Gmünd/České Velenice. Gottfried Brandner z platformy Stop Temelín hodlá protestovat proti porušování svobody shromažďování u nejvyšších rakouských politiků, včetně prezidenta Thomase Klestila.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme