Vyjádření Černochové, že jí není líto smrti Duginovy dcery, nebylo trestné. Státní zástupce případ odložil

Státní zástupce odložil případ výroků ministryně obrany Jany Černochové (ODS) o smrti dcery ruského nacionalisty Alexandra Dugina při srpnovém atentátu. Podle žalobce nebyly výroky trestné, uvedla ve středu Česká televize.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Černochová

Jana Černochová | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Alexandr Dugin podal trestní oznámení za vyjádření Černochové, že jí není líto dcery ani truchlícího otce, ale naopak tisíců lidí „zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie“. Ministryni vinil z podpory a propagace terorismu, za což hrozí až 12 let vězení.

Trestní oznámení, na které upozornil server Aktuálně.cz, podal ruský nacionalista v Česku prostřednictvím advokáta, bývalého senátora ČSSD Jiřího Vyvadila. Černochová tehdy na twitteru reagovala tak, že ji oznámení nechává klidnou. Označila ho za „nesmyslné“.

Trestní oznámení, byť nesmyslné, může podat každý. Vyvadil konečně dostal notičky z Kremlu, takže teď musí soudruhům dokázat, že jeho srdce bije stále věrně a oddaně pro Putina. TO mě tedy nechává zcela v klidu. Vlastizrádnost některých zaprodanců už méně.
zpravy.aktualne.cz/domaci/rusky-i…

13:31 – 04. 10. 2022

93 2696

Duginová, která spolu se svým otcem podporovala ruskou invazi na Ukrajinu, zemřela letos 20. srpna po výbuchu auta, v němž jela. Podle ruských úřadů pod vozem explodovalo výbušné zařízení a ruská tajná služba FSB z atentátu obvinila ukrajinské zpravodajské služby.

‚Putinův mozek‘

Za smrtí Duginové je ruská FSB, naše služby takto nepracují, tvrdí ukrajinská bezpečnostní rada

Číst článek

Ultrakonzervativní filozof, politolog a zastánce ideologie velkého Ruska Dugin je některými zdroji považován za mentora ruského prezidenta Vladimira Putina. Nemá žádnou oficiální vládní funkci, ale přezdívá se mu „Putinův mozek“ nebo „Putinův Rasputin“.

Jeho dcera Darja Duginová podporovala ruskou invazi na Ukrajinu a podle BBC psala pod pseudonymem Darja Platonovová politické články pro prokremelskou stanici RT a nacionalistickou televizi Cargrad. Americké a britské úřady ji obvinily z šíření dezinformací a zařadily ji na sankční seznam.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme