Policie zadržela v Praze vůdce černohorského gangu. Stíhán je za prodej drog, pokus o vraždu a lichvu

Speciální jednotka české policie zadržela v noci na čtvrtek v Praze jednoho z nejhledanějších lidí černohorského podsvětí. S odkazem na černohorskou policii o tom na webu informovala nezisková organizace Krik, která se zabývá zkoumáním kriminality a korupce.

Praha/Podgorica Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Vůdce kriminálního gangu zvaného kavačský klan Slobodan Kaščelan byl podle webu zatčen v pronajatém pražském bytě. V Černé Hoře čelí stíhání za vytváření zločineckých organizací, pokus o vraždu a lichvu. Informaci o zatčení policejní prezidium na dotaz ČTK nepotvrdilo, ani nevyvrátilo.

Na Kaščelana byl v únoru 2017 vydán zatykač Interpolu. Od roku 2010 je v Černé Hoře obviněn z organizace kriminální skupiny, která se zabývala prodejem drog, praním špinavých peněz, vydíráním a dalšími zločiny. Černohorská policie po něm pátrá i kvůli podezření, že se v roce 2010 pokusil zabít člena národní házenkářské reprezentace Igora Markoviče.

Policie na Karvinsku zatkla gang dealerů a výrobců pervitinu. Prodejem drogy mohl vydělat až 200 milionů

Číst článek

Vydání do vlasti

Podle černohorských médií se prověřuje také jeho spoluvina na vraždách dalších lidí. Kaščelanovo jméno vešlo na Balkáně ve známost zejména po neúspěšném atentátu na jeho osobu v severosrbském městě Nový Sad v létě 2016.

Zadržený muž často měnil místa pobytu a používal falešnou identitu. Podle černohorské policie se nyní vedou jednání o jeho vydání do vlasti.

Mluvčí českého policejního prezidia nechtěla informaci organizace Krik o zatčení Kaščelana komentovat s tím, že se nemůže vyjadřovat ke konkrétním lidem. Na dotaz ČTK, zda byla v Praze v uplynulých dnech zadržen jeden člověk na základě zatykače vydaného Interpolem prezidium uvedlo, že informace pravděpodobně zveřejní v pondělí dopoledne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme