Při požáru bytu v Praze bylo zraněno 14 lidí, nejméně dva jsou ve vážném stavu. Na místo letěl vrtulník

Při požáru bytu v domě v pražské Černokostelecké ulici bylo zraněno 14 lidí, nejméně dva z nich jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Na twitteru o tom informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky hořelo v jedné místnosti v bytě ve třetím patře. Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu.

Praha (Aktualizováno: 19:27 11. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v Černokostelecké ulici v Praze. | Zdroj: HZS Praha

První informace hovořily o osmi zraněných. Později mluvčí upřesnila, že jich je 11. „Minimálně dvě z toho jsou ve vážném zdravotním stavu. Jednoho z nich nyní záchranáři uvedli do umělého spánku a zajišťují dýchací cesty. Na místo byl vyslán také záchranářský vrtulník,“ uvedla. 

Nakonec se údaje o počtu zraněných ještě zvýšily. „Celkem bylo zraněno 14 osob včetně dětí, které jsme předali do péče zdravotnické záchranné služby. Sedm osob jsme zachránili, dalším osobám jsme poskytli posttraumatickou péči,“ řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka 

Záchranáři aktivovali traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací. Na místě je také speciální vůz Atego pro mimořádné situace.

Hasiči měli událost hlášenou v 17.13, na místo vyslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku. „Pět minut po příjezdu jsme měli požár pod kontrolou a za dalších deset minut bylo uhašeno," řekl mluvčí Kavka. Nyní budou hasiči zjišťovat příčiny, podle mluvčího připadá v úvahu technická závada či nedbalost.

AKTUALIZACE: Dle aktuálních informací je zraněných osob 11. Minimálně dvě z toho jsou ve vážném zdravotním stavu. Jednoho z nich nyní záchranáři uvedli do umělého spánku a zajišťují dýchací cesty.
Na místo byl vyslán také záchranářský vrtulník.

18:01 – 11. 04. 2021

2 32

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme