U Černovic na Blanensku hoří les, platí třetí stupeň požárního poplachu

Hasiči u Černovic na Blanensku zasahují už více než tři hodiny u požáru lesa, oheň zasáhl asi 2,5 hektaru plochy. Práce jim komplikuje obtížně přístupný terén a silný vítr, hasit proto pomáhal i vrtulník s takzvaným bambi vakem. Uvedl to mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Černovice (Blanensko) (Aktualizováno: 18:52 11. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatím není jasné, jak velkou plochu oheň zasáhl, před 17.00 hasiči ještě požár neměli pod kontrolou (ilustrační foto) | Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Požár měli hasiči nahlášený krátce před 15.00, vyhlášený je 3. stupeň poplachu. Zasahuje 19 jednotek hasičů. „Zásah komplikuje silný vítr a nepřístupný terén, vodu musíme dovážet z Černovic,“ uvedl mluvčí. U požáru zasahoval i vrtulník s takzvaným bambi vakem. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý vyhlašovaný při mimořádných situacích.

Poblíž Pržna na Vsetínsku hořel les, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu

Číst článek

Hasiči v úterý zasahovali u rozsáhlejšího požáru lesa i u Hlubokých Dvorů na Brněnsku, kde hořel les a paseka na ploše asi 200krát 200 metrů. Na místě zasahovalo asi 50 hasičů, kvůli zvýšené spotřebě vody a silnému větru vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Hrozilo, že se oheň rychle rozšíří dál. Hašení trvalo asi dvě hodiny. Druhé stupně poplachu hasiči v úterý vyhlásili i u dalších požárů na jihu Moravy, a to u Níhova na Brněnsku, kde hořel les o rozloze 400krát 400 metrů, také u obce Osiky na Brněnsku. Tam hořela hrabanka a lesní porost, celkem o rozloze asi 70krát 70 metrů.

Druhý stupeň požárního poplachu hasiči na jihu Moravy vyhlásili i v pondělí odpoledne při požáru lesa u Kněževsi na Blanensku. Tam hořelo na ploše asi 100krát 100 metrů, požár likvidovali asi čtyři hodiny.

Požáry v přírodě jsou častější, když delší dobu neprší a je sucho. Stačí pak třeba jen nedopalek cigarety odhozený do trávy či jiskra od projíždějícího vlaku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme