Na železničním přejezdu v Černožicích, kde došlo k tragické nehodě, budou závory

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) začala instalovat závory na přejezd v Černožicích na Královéhradecku. Informaci serveru iDnes.cz potvrdil Radiožurnálu mluvčí SŽDC Pavel Tesař. Na přejezdu se v neděli srazilo auto s vlakem. Ve voze zemřela čtyřčlenná rodina, dva dospělí a jejich dvě děti.

Černožice (Královéhradecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při srážce osobního auta s vlakem na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku zemřeli čtyři lidé | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Podle Tesaře instalace závor s víkendovým neštěstím nesouvisí.

„Souvisí to s přestavbou železniční stanice Jaroměř. Nyní přišla na řadu část stavby, kdy budeme na dvou přejezdech v Černožicích instalovat závory. Jeden z těchto přejezdů je právě ten, kde došlo k nehodě,“ popsal mluvčí pro Radiožurnál.

Nehoda se stala v neděli před 15.00 na přejezdu se světelnou signalizací v Hradecké ulici, který je nedaleko železniční zastávky, řekla mluvčí krajské policie Ivana Ježková. S autem se srazil spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové.

„Vlak osobní auto tlačil přibližně 300 metrů,“ uvedla Ježková. Před srážkou jel vlak vysokou rychlostí. Auto podle policie řídila žena. Na přejezd vjela po odbočení z hlavní silnice a jela směrem do obce.

Podle předběžného zjištění Drážní inspekce výstražná světla na přejezdu v době nehody fungovala. 

S instalací závor je spojená i výluka na trati Jaroměř a Hradec Králové, která začne 24. července. Práce by měly být hotové do dvou měsíců.

mv, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme