Semafory na přejezdu v Černožicích při tragické nehodě fungovaly, potvrdilo vyšetřování

Světelná a zvuková signalizace na železničním přejezdu v Černožicích v době tragické nehody v červenci fungovala a nemohla být příčinou dopravní nehody. Při střetu vlaku s osobním autem zahynuli čtyři lidé, v pátek to s odvoláním na závěry vyšetřování Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) řekla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková. Už v den neštěstí Drážní inspekce uvedla, že podle předběžného zjištění byla výstražná světla funkční.

Černožice (Královéhradecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při srážce osobního auta s vlakem na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku zemřeli čtyři lidé (archivní foto) | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Podle policie tak vyšetřování tragické nehody spěje ke konci. „V závěrech šetření železniční správy se jednoznačně konstatuje, že k dopravní nehodě došlo v okamžiku, kdy byla na železničním přejezdu dávána výstraha dvěma červenými, střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení a zvonkem zabezpečovacího zařízení,“ uvedla Ježková.

Kontrolou a přezkoušením přejezdového zabezpečovacího zařízení bezprostředně po nehodě bylo podle ní také zjištěno, že v době srážky bylo zařízení plně funkční. „Nemohlo být příčinou dopravní nehody,“ dodala.

Na železničním přejezdu v Černožicích, kde došlo k tragické nehodě, budou závory

Číst článek

Přejezd měl v době nehody pouze světelné a zvukové výstražné zabezpečovací zařízení. V současnosti se pracuje na zvýšení bezpečnosti. Osazení přejezdů závorami je součástí přestavby železniční stanice v nedaleké Jaroměři za více než 900 milionů korun, zahájené loni v únoru.

Tragická nehoda se stala v neděli 14. července na přejezdu v černožické Hradecké ulici. Spěšný vlak, který jel z Trutnova na Hradec Králové, se tam střetl s osobním autem, zemřeli dva dospělí a dvě děti.

Před srážkou jel vlak vysokou rychlostí a po nárazu před sebou auto tlačil přibližně 300 metrů. Nikomu z osmi desítek cestujících ve vlaku se nic nestalo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme