Při střetu vlaku s autem zemřeli na východě Čech čtyři lidé. Souprava vůz tlačila 300 metrů

Při srážce osobního vozu s vlakem na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku zemřeli dnes čtyři lidé, kteří cestovali v autě – dva dospělí a jejich dvě děti. Nehoda se stala na přejezdu se světelnou signalizací před 15.00, řekla mluvčí krajské policie Ivana Ježková. S autem se srazil spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové. České dráhy na trati obnovily provoz ve 20.10.

Aktualizováno Černožice (Královéhradecko) (Aktualizováno: 21:15 14. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předběžného zjištění Drážní inspekce výstražná světla na přejezdu v době nehody fungovala. Vlak se s autem srazil na přejezdu v Hradecké ulici, který je nedaleko železniční zastávky. 

„Vlak osobní auto tlačil přibližně 300 metrů,“ řekla Ježková. Doplnila, že před srážkou jel vlak vysokou rychlostí. Řidič na přejezd vjel po odbočení z hlavní silnice a jel směrem do obce.

Lidé v autě podle Ježkové zemřeli na místě nehody. Šlo o muže a ženu ve věku 47 a 32 let a jejich děti staré pět a osm let. Osobní Škodu Fabii vlak zcela zdemoloval.

Dechová zkouška na alkohol u strojvedoucího vlaku byla negativní. „Záznam ze signalizačního zařízení policie zajistila a podrobí jej zkoumání,“ řekla Ježková.

Drážní inspekce posléze oznámila, že podle jejích předběžných závěrů signalizace fungovala. 

Počet obětí Radiožurnálu potvrdil mluvčí záchranné služby Ivo Novák: „U této tragické nehody došlo k úmrtí čtyř osob, jejichž totožnost v tuto chvíli zatím neznáme. Všichni utrpěli zranění neslučitelná se životem.“

Provoz na železniční trati byl zastaven. České dráhy pro dopravu v úseku mezi Hradcem Králové a Jaroměří zajistily náhradní autobusovou dopravu. Spěšný vlak Černá hora z Hradce Králové do Trutnova byl odřeknut.

Ve vlaku cestovalo asi 60 lidí. Hasiči na místo nehody vyslali evakuační autobus, který cestující z vlaku odvezl do Hradce Králové. „Na místě jsou hasiči z Jaroměře a drážní hasiči Správy železniční dopravní cesty,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Provoz na trati byl zastaven. České dráhy pro dopravu v úseku mezi Hradcem Králové a Jaroměří zajistily náhradní autobusovou dopravu. Několik regionálních vlaků České dráhy odřekly. Omezení má trvat zhruba do 18.00.

Na místo dorazili hasiči z Jaroměře a drážní hasiči Správy železniční dopravní cesty. Při vyproštění osobního vozu pomáhali na žádost drážních hasičů i krajští hasiči. Z centrální hradecké stanice vyslali do Černožic speciální technický kontejner určený pro tento typ zásahů.

Nehody na železnici

Neštěstí se stalo v neděli také na hlavním železničním tahu z Olomouce do Prahy. V Mohelnici na Šumpersku srazil vlak člověka, který na místě zemřel. Událost vyšetřuje drážní inspekce a policie.

Provoz na železnici je částečně obnovený, ale vlaky dál nabírají zpoždění.

Tragédie na železničním přejezdu se pak stala v sobotu odpoledne na Rakovnicku. Zemřela při ní žena jedoucí v osobním automobilu, dalších sedm lidí se zranilo. Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, který křižuje silnici druhé třídy s jednokolejnou tratí číslo 162. Regionální trať spojuje Rakovník s Mladoticemi na Plzeňsku.

Dodávka sjížděla z kopce k přejezdu a vjela přímo pod vlak. Skončila asi dvacet metrů od místa střetu. Motorový vlak byl také odmrštěn asi o deset metrů a skončil napříč přes koleje.

Začátkem dubna zemřel na přejezdu v Čenkově na Příbramsku pacient při kolizi sanitky s osobním vlakem, v polovině dubna nepřežil řidič auta srážku s vlakem v Lubech u Klatov, 13. května zahynula řidička auta při střetu s vlakem na přejezdu u Bílé Třemešné na Trutnovsku a 8. července nepřežila řidička automobilu srážku s vlakem na železničním přejezdu v Bednárci na Jindřichohradecku.

ČTK, Jan Nevola Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme