Čerpání peněz z EU prověří na ministerstvu školství audit

Efektivitu čerpání evropských peněz na ministerstvu školství posoudí zvláštní audit. Ministr školství Josef Dobeš ostře kritizoval sekci svého úřadu, která má tok peněz z Bruselu na starosti. Oznámil, že z ní propustí třetinu zaměstnanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné)

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

Radiožurnál ale upozornil, že propouštění by mohlo Česko připravit o desítky miliard korun z evropských fondů. Ministerstvo by totiž mělo k efektivnímu čerpání naopak přijmout další zaměstnance.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rektor brněnského Vysokého učení technického Karel Rais je s čerpáním evropských fondů pro školství spokojen

Ministr Dobeš tvrdil, že propouštět chce na základě analýzy, která ukazuje špatnou práci dané sekce. Teď ale vyhlásil nový audit, který skončí dnes. Rektor brněnského Vysokého učení technického Karel Rais je s čerpáním evropských fondů pro školství spokojen.

„Musím říct, že komunikace se sekcí ministerstva školství funguje, ty největší peníze, které mají region vytáhnout na evropskou úroveň, teprve z Bruselu přijdou,“ uvedl Rais.

Rais nechápe, proč by se mělo propouštět mezi lidmi, kteří mají čerpání evropských peněz pro školství na starosti. S jejich prací má prý dobré zkušenosti.

Igor Maňour, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme