Čerstvý sníh prověřuje umění řidičů v horských oblastech

Sníh a silný vítr prověřují od rána schopnosti řidičů. Řada silnic, především ve výše položených oblastech, je bez zimní výbavy nesjízdná. Například příjezdovou komunikaci na hraniční přechod Cínovec naprosto zablokovaly kamiony. Osobní auta se k přechodu ale bez problémů dostanou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doprava v zimě | Foto: Jan Rosenauer

Zimní počasí se vrací a hladiny většiny rozbouřených řek pozvolna klesají. Stále ale stoupá hladina Labe v Ústí. V noci překročila výšku 450 centimetrů, což je limit pro vyhlášení prvního povodňového stupně.

V Plzeňském kraji je většina toků už bez povodňových stupňů. Na středních a dolních tocích sice voda bude stoupat ještě celý den, ale vodohospodáři neočekávají žádné drama. Pokud se voda rozlije, zaplaví zejména pole a zahrady. Podobné je to v Královéhradeckém kraji. První stupeň povodňové aktivity, tedy bdělost, byl ráno jen na Cidlině v Novém Bydžově.

Na Blatensku na jihu Čech museli včera vyhlásit třetí povodňový stupeň, když začaly prudce stoupat hladiny tamních potoků a říčky Lomnice. Teď se už ale situace uklidňuje. Jak Českému rozhlasu řekl starosta Blatné Jiří Mikeš, povodňová komise tak může skončit svou práci.

"Problém celkem nebyl, ty rybníky, které se protrhly v roce 2002, ty už mají nové bezpečnostní přelivy, takže samozřejmě navýšení jsme zaznamenali, ale k žádnému vylití nedošlo."

Ivan Mls, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme