Červená trasa metra bude zprovozněna do listopadu

Trasa "C" pražského metra bude pravděpodobně zprovozněna ještě do začátku listopadového summitu Severoatlantické aliance. Radiožurnálu to řekla mluvčí dopravního podniku Michaela Kuchařová. Voda se v podzemní dráze stále drží pouze ve stanici Florenc-B a také v některých mezistaničních úsecích na trase B a mezi Florencí a Vltavskou na trase C. Pozornost dopravního podniku se soustředí hlavně na trasu C. Ta je kvůli summitu z hlediska sanačních prací prioritní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

metro | Foto: Martin Říha

O víkendu byl na céčku kvůli sanačním pracím značně omezen provoz. Mluvčí Kuchařová doplňuje, na čem konkrétním dopravní podnik přes víkend pracoval. "Asi nejvýznamnější byly práce na stanici Florenc C, kde se tedy už podařilo zlikvidovat podhledy, a protože trasa C je pro nás v současné chvíli prioritou proto byla během tohoto víkendu výluka, abychom mohli odvážet sutiny a ten přebytečný materiál do depa Kačerov, kde se zase navážel materiál, šlo především o štěrk, který se musel v této stanici vyměnit."

Trasa C je z hlediska sanačních prací prioritní. "Předpokládáme, že do zahájení summitu NATO v listopadu by se mělo zprovoznit celé céčko s výjimkou stanice Vltavská, kterou se bude projíždět, a to proto, že se tam budou dlouhodobě opravovat eskalátory."

Stejnou výluku na trase C, jako byla o tomto víkendu, mohou Pražané a návštěvníci metropole očekávat i příští víkend.

Proto taky byla o víkendu na céčku významně omezena doprava kvůli přepravě stavebního materiálu. Jaké změny v pražské hromadné dopravě nás čekají v nejbližších dnech, řekla Radiožurnálu tisková mluvčí dopravního podniku Michaela Kuchařová. "Pár významných změn se chystá od úterý. Především se prodlouží trasa X-8, což je ta trasa do postiženého Karlína, takže z Palmovky přes Invalidovnu budeme jezdit až na Masarykovo nádraží. Zatím jsme jezdili pouze Palmovka - Invalidovna. Co se týká trasy X-B, ta bude taky od úterý prodloužena až do Hlubočep, to proto, abychom usnadnili tu plynulost provozu na této náhradní tramvajové trase za pražské metro trasy B. Zase na druhé straně budou tramvajové linky 12, 14 a 21 končit už na Smíchovském nádraží."

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme