Červeňákovi po vyplacení odškodného přišli o sociální dávky

Ústecká rodina Červeňákových, která u štrasburského soudu požadovala odškodnění od státu za soudní průtahy, nyní nedostává sociální dávky. Výplatu dávek totiž rodině pozastavila radnice poté, co Červeňákovi dostali od státu téměř miliónové odškodnění, kterým stát předešel projednávání stížnosti před mezinárodním soudem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na město Ústí nad Labem | Foto: Jan Rosenauer

Podle starosty ústeckého centrálního obvodu Radka Vonky je tento krok oprávněný. Navíc Červeňákovi podle něj dluží radnici na nájemném. "V rámci správního řízení, které probíhalo na sociálním odboru našeho úřadu, se domníváme, že ti členové rodiny Červeňákových, kteří dostali od státu odškodnění, tak nemají nárok na dávky sociální péče, jelikož tento příjem měl vliv na vyplácení těchto dávek. Proto jsme pozastavili jejich vyplácení od listopadu loňského roku a nyní vedeme řízení o jejich odejmutí."

Dita Červeňáková má šest dětí. Měsíčně na ně od státu dostávala 9 400 korun. Podle ní ale odškodnění s nárokem na sociální dávky nijak nesouvisí. "To není spravedlivý; odškodnění nám patří a oni nám kvůli tomu zastavili sociální dávky." To, že by městu dlužila na nájemném, paní Červeňáková odmítá.

Právní zástupkyně romské rodiny Klára Veselá-Samková podala jménem svých klientů v polovině prosince odvolání. Záležitost nyní zkoumá magistrát, který by měl rozhodnout do 7. února.

Marika Táborská, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme