Červené stužky pomáhají informovat o nebezpečí AIDS

Nejméně 5 tisíc studentů a dobrovolníků na 125 místech republiky se dnes účastní osvětové kampaně ke Světovému dni boje proti AIDS. Osloveným lidem nabídnou červenou stužku jako symbol solidarity s nakaženými.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testy | Foto: pbs.org/newshour/ health/aids_in_africa/

Smyslem akce je ale oslovit i ty, kteří si stužku nechtějí koupit, protože jde hlavně o šíření informací, které je v rámci prevence naprosto zásadní. Například ve východních Čechách přibývají ročně maximálně 3 nakažení virem HIV. Podle přednosty hradecké infekční kliniky Václava Dostála je to právě díky osvětě.

"Tady těch nových .případů je velice málo. tak jeden dva případy do roka. Ale nehovořím o nemocných s rozvinutým AIDS, ale o nově infikovaných. A ten trend je v posledních letech prakticky stejný, čili ta situace se nezhoršuje. Z toho lze soudit, že i zásluhou takovýchto akcí je informovanost velmi dobrá. Nesmíme zapomínat, že v posledním desetiletí rozhodně přibývají případy heterosexuálů, množí se případy žen," poznamenal Dostál.

Milan Kopp, Marta Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme