Červené stužky pomáhají informovat o nebezpečí AIDS

Nejméně 5 tisíc studentů a dobrovolníků na 125 místech republiky se dnes účastní osvětové kampaně ke Světovému dni boje proti AIDS. Osloveným lidem nabídnou červenou stužku jako symbol solidarity s nakaženými.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testy | Foto: pbs.org/newshour/ health/aids_in_africa/

Smyslem akce je ale oslovit i ty, kteří si stužku nechtějí koupit, protože jde hlavně o šíření informací, které je v rámci prevence naprosto zásadní. Například ve východních Čechách přibývají ročně maximálně 3 nakažení virem HIV. Podle přednosty hradecké infekční kliniky Václava Dostála je to právě díky osvětě.

"Tady těch nových .případů je velice málo. tak jeden dva případy do roka. Ale nehovořím o nemocných s rozvinutým AIDS, ale o nově infikovaných. A ten trend je v posledních letech prakticky stejný, čili ta situace se nezhoršuje. Z toho lze soudit, že i zásluhou takovýchto akcí je informovanost velmi dobrá. Nesmíme zapomínat, že v posledním desetiletí rozhodně přibývají případy heterosexuálů, množí se případy žen," poznamenal Dostál.

Milan Kopp, Marta Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme