Rozvolňování umožnilo otevřít sjezdovku na Červenohorském sedle. ‚Je to recese,‘ říká šéf střediska

Na Červenohorském sedle v pondělí spustili vleky pro lyžaře. K dispozici mají modrou sjezdovku, na které leží zhruba 30 centimetrů sněhu, večer ji rolbaři navíc upravili. Vedení areálu bere lyžování spíše za recesi, využít chtělo pondělního povolení „spustit vleky a lanovky“. Zatímco přes zimní sezonu bohatou na sníh areál kvůli koronavirovým opatřením zůstal návštěvníkům uzavřen. Podle zástupců areálu to byl první i poslední den letošní zimy.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 14:06 10. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na modré sjezdovce je stále dostatek sněhu. Ilustrační foto | Foto: Miroslav Kobza | Zdroj: Český rozhlas

Vlek na modré sjezdovce se rozjel v pondělí v 9.00. „Je to recese. Když minulý týden zaznělo od pana ministra Havlíčka, že od 10. května se spustí vleky a lanovky ve ski areálech, tak jsem si řekl, že by v tom byl čert, abychom si jeden den oficiálně nezalyžovali,“ řekl v pondělí vedoucí střediska Martin Dubský.

Opravny obuvi, solária, střelnice či lanovky. Vláda od 10. května uvolní další služby

Číst článek

Na modré sjezdovce měli lyžaři k dispozici 30 centimetrů, i když kvůli vysokým teplotám už roztával. Lyžovat se na něm ale v pondělí dopoledne dalo, sníh ležel po celé šířce sjezdovky.

Informaci o možném spuštění vleků zveřejnilo středisko na sociální síti v neděli v podvečer s tím, že zjišťovalo ohlasy lyžařů. Příspěvek měl okamžitě řadu pozitivních komentářů, do pondělního rána to bylo přes 300 ohlasů nadšenců. Večer je areál nabudil ještě zveřejněním rolbou upravené sjezdovky. „Jste borci, přijedeme,“ vzkazovali lidé na síti.

‚Poslední den zimy‘

Vedoucí střediska ráno ještě nevěděl, zda spustí areál vleky i v úterý, po poledni se však středisko s lyžaři oficiálně rozloučilo. „Dnes proběhl první a poslední den letošní zimy... Opravdu poslední,“ uvedli zástupci areálu na sociální síti. Poděkovali přitom lyžařům za podporu i za nákup skipasu na příští zimu.

„Budeme doufat, ze další zima už bude normální a všichni si ji užijeme,“ dodali pracovníci střediska.

Lyžařské areály přišly kvůli koronavirovým opatřením o celou sezonu. Otevřely se pouze na týden v druhé polovině prosince, některé z nich se nerozjely vůbec. Uzavřený provoz lanovek a vleků řada středisek nahrazovala například rolbami, které tahaly lyžaře na svah. Rolby se takto rozjely například ve středisku Kopřivná, v Hlubočkách u Olomouce, v Hraběšicích na Šumpersku či ve ski areálu Annaberg. Provozovatele areálů k těmto krokům vedla hlavně tíživá finanční situace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme