Červený kohout zachvátil les na Blanensku

Dvacet hektarů lesa shořelo v noci u Černé Hory na Blanensku. S ohněm, který vzplál v úterý v podvečer, bojovalo 12 hasičských jednotek. Práci jim komplikoval silný vítr, vodu si museli hasiči dovážet z nedaleké obce Lažany. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní požár | Foto: Blaze Boos - Boise, Idaho

Hasiči během několika hodin plameny zastavili, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid: "Požár se podařilo lokalizovat a hasiči ho hlídali celou noc, aby se nerozšiřoval. I dopoledne je na místě sedm jednotek profesionálů i dobrovolníků. Sice les už nehoří plamenem, ale na řadě míst doutnají pařezy, takže celou plochu je nutné prolévat vodou a zabránit vzniku dalších lokálních ohnisek."

Způsobenou škodu lesníci odhadli na milion 700 tisíc korun. Za nejpravděpodobnější považují, že oheň vyšlehl při pálení klestí po kácení stromů nebo něčí nedbalostí. Ve hře je i možnost, že požár mohl někdo úmyslně založit.

Milan Kopp, Ivan Holas, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme