Červíček: Nevidím důvod, abych odstupoval. Situaci musí vyřešit ministr vnitra

Stávající policejní prezident Martin Červíček prohlásil, že nevidí důvod, kvůli němuž by měl odstupovat z funkce policejního prezidenta. Ministra vnitra v demisi Martina Pecinu vyzval, aby celou situaci řešil 'v souladu se zákonnými prostředky'. Pecina dnes vrátil do funkce Petra Lessyho a Česko tak teď má dva policejní prezidenty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Martin Červíček mluví o stavu bezpečnosti v Plzeňském kraji a změnách v organizační struktuře policie | Zdroj: ČTK

Z Červíčkova vyjádření vyplývá, že dobrovolně ze své funkce odstupovat nebude.

„Nevidím důvod, abych odstupoval z pozice policejního prezidenta. Na druhou stranu jsem policejní důstojník a nemíním se dohadovat s ministrem vnitra. To nepřísluší člověku, který rok a půl řídí policii s nějakými principy, předsevzetím a možná i nějakými výsledky,“ řekl Červíček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na navrácení Petra Lessyho zpět do funkce reagoval stávající policejní prezident Martin Červíček

Ministra vnitra poté vyzval, aby celou situaci dvojvládí řešil zákonnými prostředky.

„A já hlavně jako policejní prezident říkám, že to není z mého pohledu ve prospěch policie. Já v tuto chvíli odpovídám jako policejní prezident za všechny úkony a za všechny věci, které se dějí v policii, dokonce za fungování těchto útvarů. A do té doby, dokud budu policejní prezident, budu odmítat jakákoli jiná rozhodnutí než ta, která budou podle mého nejlepšího vědomí a svědomí,“ prohlásil Červíček.

Česko má dva policejní prezidenty. Ministr vnitra vrátil do funkce Lessyho

Číst článek

Pecina už předtím řekl, že pokud Červíček sám neodstoupí, bude situaci řešit správním řízením. Červíček na tiskové konferenci také prohlásil, že ministr Pecina po něm chtěl, aby odvolal šéfy protikorupční policie a tří krajů. Červíček mu však nevyhověl.

Tereza Bartůňková, Kateřina Prachařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme