Červíček přislíbil policejním odborům posílit rozpočet na příští rok o 700 milionů

Nový policejní prezident Martin Červíček se sešel s policejními odbory a Unií bezpečnostních složek (UBS). Řešilo se rychlé odvolání Petra Lessyho z čela policie i výhružné SMS zprávy, které poté dostali někteří zástupci policie. Červíček také policistům přislíbil navýšit provozní rozpočet na rok 2013 o 700 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v akci | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek řekl, že schůzka byla pokračováním včerejších jednání, která mají stabilizovat situaci v policii.

Podle něj nový policejní prezident Martin Červíček odborům přislíbil na příští rok posílit provozní rozpočet policie o 700 milionů korun, což je prý dostatečná částka na to, aby policisté nemuseli řešit například přidělené kvóty na benzin. Ve výhledu jsou prý i finanční prostředky na mzdy.

Probíral se i návrh, jak v každém kraji seškrtat manažerské pozice a uvolněné tabulkové pozice převést na řadové policisty ve službě.

Přehrát

00:00 / 00:00

O závěrech schůzky Martina Červíčka s policejními odbory a Unií bezpečnostních složek informoval v Dopoledním Radiožurnálu Martin Drtina

Červíček také na jednání oznámil výběr nového náměstka. Na vlastní žádost odchází náměstek pro vnější službu Tomáš Václavík. Zůstane už jen ředitelem pořádkové policie. Na jeho místo nastoupí krajský ředitel policie Jihomoravského kraje Tomáš Kužel.

Schůzky se vedle Štěpánka zúčastnil také předseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Buřič. Právě tomu měla přijít večer SMS zpráva o tom, že po Lessym je teď na řadě on. Buřič v poledních Ozvěnách dne potvrdil, že v souvislosti s výhrůžkami podá trestní oznámení na neznámého pachatele.

Žádné zásadní, nesmyslné změny u policie se nestanou, říká její nový šéf Červíček

Číst článek

Radiožurnálu také zopakoval, že většina příslušníků unie s odvoláním Lessyho nesouhlasí. Protestovat se ale bojí, aby neskončili jako odvolaný prezident.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem poledních Ozvěn dne byl předseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Buřič

Odboráři proto upustili od plánovaného protestu, který se měl konat těsně před krajskými volbami 12. října. Při takzvané akci Upír chtěli demonstrovat proti škrtům v rozpočtu hromadným darováním krve. Policisté totiž nemají možnost stávkovat a toto je jedna z alternativních forem protestu, kterou jim zákon povoluje.

„Policisté se v tuto chvíli neuvěřitelným způsobem bojí. Bojí se cokoli udělat, bojí se jakkoli jasně vykročit, jakýmkoli způsobem protestovat právě proto, aby nedopadli stejně jako policejní prezident Petr Lessy,“ upozornil.

Nový policejní prezident Martin Červíček nahradil v čele policie odvolaného Petra Lessyho. Ten ve funkci skončil kvůli obvinění z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby.

Stanjura: Odvolání Lessyho a vládní puč? Nesmysl. Kubice je nestraník

Číst článek

Martin Drtina, Simona Bartošová, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme