Červíčkova přítelkyně vystoupila z bezpečnostního výboru

Poslankyně za ODS Jana Černochová, která žije s novým policejním prezidentem Martinem Červíčkem, se dnes kvůli této skutečnosti vzdala členství ve sněmovním bezpečnostním výboru i v podvýboru. Černochová tak zůstane pouze ve výboru pro obranu. Opozice Červíčka vinila kvůli jeho přítelkyni ze spojenectví s ODS. On sám odmítl, že by jeho osobní život měl na jeho práci vliv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslankyně Jana Černochová | Foto: Noemi Fingerlandová

„Tento stav je veřejný. Já jsem vždycky byl schopen ho nahlásit včas svým nadřízeným. A myslím si, že jsem byl v pozicích, kde to šlo kontrolovat, ať už to bylo v pozici pražského ředitele nebo v pozici náměstka pro trestní řízení. A myslím si, že zcela jednoznačně jsem vždycky přesvědčil o tom, že jsem nestranný a do své práce si nenechám nikým ani nějak zasahovat,“ uvedl Martin Červíček.

To řekl nový policejní prezident Radiožurnálu ještě ráno. Pak se ale s novináři bavit přestal a po zbytek dne už se na tom prý nic nezmění.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Drtina mluví o prvním dnu Martina Červíčka ve funkci policejního prezidenta v Odpoledním Radiožurnálu

Červíček začal první den ve funkci sestavovat svůj tým. Nechá si jen dva náměstky – současného ekonomického a pro lidské zdroje Pavla Osvalda a nového pro vnější službu Tomáše Kužela. Ten nahradí Tomáše Václavíka, který odešel na vlastní žádost.

Ráno se Červíček sešel s policejními odbory, kterým na příští rok slíbil navýšit rozpočet o 700 milionů korun, což by podle předáka policejních odborů Milana Štěpánka mělo stačit.

Martin Červíček s odbory jednal také o tom, že do konce roku chce mít stabilizovanou personální situaci, s tím, že se na jednotlivých krajských ředitelstvích bude škrtat v managementu. Tato tabulková místa ale krajům zůstanou a budou je moci naplnit řadovými policisty pro výkon služby.

Červíček ubezpečil, že policie bude dál vyšetřovat závažné korupční kauzy a vyloučil jakékoli vazby s politiky.

Podle Nečase konec Lessyho s koalicí nesouvisí. Schůzku proto nechystá

Číst článek

Odvolaný policejní šéf Petr Lessy si už na svou obhajobu vybral právníky. Podle deníku E15 ho budou zastupovat Tomáš Sokol a Václav Láska. Lessy své obvinění považuje za vykonstruovanou politickou objednávku a hodlá se bránit všemi právními prostředky. Soudí, že má velkou šanci očistit své jméno.

Sokol dlouhodobě patří k největším advokátským esům v České republice. Láska, který pracuje pro nevládní organizaci Transparency International, se nyní výrazně angažuje v kauze pražského dopravního podniku. Prvním krokem Lessyho týmu pravděpodobně bude stížnost proti zahájení trestního stíhání a rozklad proti propuštění od policie.

Červíček přislíbil policejním odborům posílit rozpočet na příští rok o 700 milionů

Číst článek

Jana Zemanová, Martin Drtina, Petr Král, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme