Češi by se více měli hlásit ke svému vlastenectví, míní prezidentský kandidát Přemysl Sobotka

Do boje o Hrad vstupuje dnešním dnem, kdy se uzavírají kandidátské přihlášky na prezidenta, také první místopředseda senátu a člen ODS Přemysl Sobotka. Zkušený politik a matador horní komory parlamentu, ve které působí už šestnáct let, chce jako hlava státu pozvednout české vlastenectví. Zatím se k němu prý Češi hlásí jen na sportovních zápasech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) bude kandidovat v přímé volbě na prezidenta | Zdroj: ČTK

„Stále si myslím, že ČR má svoji obrovskou hodnotu a že je potřeba se vrátit i k vlastenectví ne tomu fangličkování a křičení po hokeji či po fotbale,“ říká Přemysl Sobotka.

‘Naše země, naše pravidla a Naše země, naše koruna‘ jsou předvolební hesla, kterými chce osmašedesátiletý kandidát oslovit voliče v prezidentské kampani. Věří, že lidé na národní hrdost uslyší. Jako vystudovaný lékař, jehož životním mottem je ‘lidem pomáhat a neškodit‘ bere občanskou odpovědnost vážně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vizitku prezidentského kandidáta Přemysla Sobotky připravila Petra Benešová

„Současná prohlubující se snaha o hlubší integraci, ať už je to federace nebo superstát, je pro jednotlivé země velmi špatný moment. V současnosti, kdy se rotačkách vyrábějí eura, která vůbec nejsou ničím vůbec krytá, tak to je cesta do záhuby,“ míní.

Právě se vstupem do eurozóny by mladoboleslavský rodák příliš nespěchal. K přijetí eura by se podle něj měli vyjádřit všichni občané v referendu.

Do boje o Hrad posílá Přemysla Sobotku ODS. Ve stranických primárkách porazil europoslance a bývalého hejtmana Moravskoslezského kraje Evžena Tošenovského.

Nominací Sobotky ale podle komentátora Hospodářských novin Jindřicha Šídla ODS prezidentské volby jednoduše vypustila.

„Přemysl Sobotka vyhrál primárky v podstatě poté, co se jich odmítla zúčastnit předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová. Proto se stal kandidátem Přemysl Sobotka, který je takovým inventářem ODS. Hraje v ODS roli moudrého starce, při vší úctě to říkám,“ míní.

V roli největší české pravicové strany ale hrál mnohdy důležité role.

„Při zvolení Mirka Topolánka v roce 2002 předsedou mu v podstatě dohodl koalici, která ho vynesla k předsednictví. A stejně tak hrál důležitou roli v roce 2010 při pádu Mirka Topolánka. Kdy se postavil svoji autoritou uvnitř stany do čela těch, kteří žádali po slavném vystoupení Mirka Topolánka v časopise LUI jeho odchod,“ dodává komentátor.

Za liberecký obvod, kde Přemysl Sobotka žil od dětství, se mu podařilo čtyřikrát vyhrát volby do senátu. Od roku 2004 ho šest let i vedl.

Prezidentský post by tak pro milovníka turistiky, který se rád napije vína a zapálí cigaretu, mohl být i možná důstojným rozloučením s politikou.

Petra Benešová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme