Češi čím dál víc surfují, lyžují a skáčou padákem. Ale v krytých halách

Dopoledne surfovat, odpoledne se proletět stíhačkou, pak si zalyžovat a večer třeba ještě zažít pocit jako parašutista. I tak může vypadat den, aniž byste opustili město. V posledních letech vyrážejí Češi stále víc za takzvanými indoorovými sporty. Ve velkých městech přibývají desítky center a trenažérů v krytých halách.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v skydivingu v Praze začíná

Mistrovství světa v skydivingu v Praze začíná | Foto: Filip Jandourek

Umělá vlna pro surfaře je v Česku horkou novinkou. Surfaři se na ní vozí skoro jako na Havaji. Úplně stejné jako v oceánu to ale není.

„Trénink na surf to úplně není. Postavení na prkně a jeho ovládání je trochu jiné. Člověk se nemůže natáčet ramenem, musí stát pořád rovně,“ popisuje své dojmy surfař Petr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obliba indoorových sportů v Česku stoupá. V hale můžete lyžovat i skákat padákem

„Vespod je bazén, v něm jsou dvě čerpadla, která honí vodu na vlnu. Je to okruh. Rychlost vody je od 30 do 60 kilometrů pro zákazníky. Ale maximální výkon motorů je až 100 kilometrů v hodině,“ vysvětluje princip indoor-surfingu instruktor Jan Prouza.

V hale se dá i lyžovat na speciálním pásu. Tato možnost láká hlavně lyžaře, kteří se k tomuto sportu vracejí po mnoha letech.

„Pro ten pocit bezpečí, protože přeci jenom tady nejste ovlivněn počasím, klouzavostí sněhu, lidmi okolo, strachem. Člověk se tady zezačátku pevně drží,“ říká instruktor Ondřej Vokatý.

Skok padákem ve větrném tunelu

Venkovní sporty ve vnitřním provedení si lidé často kupují jako dárky. Podle zakladatelky firmy prodávající zážitky je největším bestsellerem létání ve větrném tunelu.

„To je přenesení skoku z letadla padákem do větrného tunelu. Druhé nejoblíbenější je surfování pod střechou na umělé vlně,“ říká Linda Vavříková.

Oblíbené jsou také různé simulátory jako letadla, ponorky nebo formule. Zcela běžné pak jsou lezecké stěny nebo golfové trenažéry.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme