Češi jsou nejméně ohroženi chudobou ze všech Evropanů, tvrdí průzkum

V Česku je ze všech členských států Evropské unie nejméně lidí ohroženo chudobou nebo tím, že se ocitnou v sociálně vyčleněných skupinách. Vyplývá to z aktuálních dat Evropského statistického úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Igelitové tašky v Česku končí mnohdy v odpadkovém koši anebo samotné slouží jako nádoba na odpad. | Foto: Tomáš Adamec

Podle Evropského statistického úřadu se riziko chudoby týká čtrnácti procent české populace, což je výrazně pod unijním průměrem. Česko se v tomto srovnání za předloňský rok řadí vedle Švédska nebo Holandska.

Nejhorší sociální statistiky v uvedené kategorii vykázaly Bulharsko, Rumunsko a Lotyšsko, kde se počet ohrožených chudobou pohyboval kolem čtyřiceti procent obyvatelstva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Tožička z občanského sdružení Educon a koalice Social Watch zaměřené na boj s chudobou

Tomáš Tožička z občanského sdružení Educon a koalice Social Watch zaměřené na boj s chudobou nicméně upozorňuje na to, že data se týkají ještě doby před krizí.

„Krize a to, co se stalo potom, třeba reformy, statistiky ještě nebyly schopny zachytit,“ řekl Tožička s tím, že situace se tak pravděpodobně zhoršila.

„Nicméně, když se bavíme o porovnání zemí, tak samozřejmě dochází ke zhoršení i v dalších zemích,“ dodal odborník na boj s chudobou.

ak, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme