Češi jsou spokojeni se svým sexuálním životem. Odhalil průzkum

Dvě třetiny lidí, ať jsou to muži nebo ženy, jsou spokojení se sexuálním životem a dokonce i se vztahem, ve kterém žijí. Vyplývá to z průzkumu, který dnes uveřejnili přední čeští sexuologové a který dotazoval lidi středního věku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kondomy | Foto: Fotobanka stock.xchng

Výsledky jsou možná trochu paradoxní s ohledem na to, že každé druhé české manželství se podle statistik rozpadne. Průzkum se nicméně pokusil také vyvrátit celou řadu mýtů, které kolem sexu panují.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledky průzkumu o spokojenosti Čechů se sexuálním životem shrnul Nikola Bojčev.

Například známe z filmů a někteří možná i z praxe často používanou větu: „Miláčku, dnes ne, bolí mě hlava." Podle sexuologa Petra Weisse se ale lidé na bolest hlavy vymlouvají jen zřídka.

„Nejvíce se vymlouváme ne na bolesti hlavy, ty tam bodovaly docela nízko, ale na únavu a nechuť se milovat. Nakolik jsou to výmluvy, nakolik je to pravda, netušíme. Ale výmluvy na stresující profesi nebývají příliš věruhodné, protože není pravdou, že unavený muž by byl špatný milenec,“ podotkl Weiss.

I muži předstírají orgasmus

Dalším mýtem, který průzkum vyvrátil, je touha po velkém penisu. To je v žebříčku mužů i žen až na posledním místě. Nicméně stojí za zmínku, že podle průzkumu čtvrtina mužů uvedla velikost penisu nadprůměrnou, a to patnáct až dvacet centimetrů.

Průzkum se také zabýval otázkou předstírání orgasmu. A došel k překvapivému závěru. K předstírání orgasmu se totiž přiznali i muži. „Překvapilo nás to a také jsme přemýšleli nad tím, jak to muži dělají. U žen to je jasné, to člověk asi nepozná, pokud je žena trochu zkušená, ale u mužů by se to poznat mohlo,“ poznamenal sexuolog.

Nicméně pětina mužů v průzkumu skutečně uvedla, že alespoň někdy orgasmus předstírá. „Ale opět je tomu mnohem méně, než je tomu u žen. Protože u žen uvedly dvě třetiny, že někde nebo dokonce často nebo dokonce i vždy orgasmus předstírají,“ Weiss.

Zajímavostí, které vyplynuly z průzkumu, je celá řada. Za zmínku rozhodně stojí také fakt, že dnes si lidé sex, alespoň podle oborníků, užívají víc a oddávají se i praktikám, které ještě před padesáti lety nebyly přípustné, jako jsou orální nebo anální sex.

Nikola Bojčev, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme