Češi mohou opět soutěžit v loterii o americká víza

Češi se mohou od dnešního večera opět přihlásit do americké vízové loterie. K tomu jim stačí jen do 3. listopadu vyplnit formulář a mít štěstí. Výherce získává takzvanou zelenou kartu, doklad, který mu umožňuje získat ve Spojených státech trvalý pobyt. Celý proces je zdarma. Během posledních dvou let díky této hře dostalo možnost pracovat ve Spojených státech zhruba sto Čechů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Time Square v New Yorku | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Monobi

„Žadatelé o přistěhovaleckou vízovou loterii musí vyplnit formulář, který najdou na internetových stránkách amerického velvyslanectví v Praze, kde je uveden odkaz na stránku vízové loterie,“ vysvětluje zástupce amerického generálního konzula v Praze Scott Riedmann.

Trvalý pobyt ve Spojených státech je možné opět vyhrát v každoroční americké vízové loterii. Žadatel jen musí vyplnit formulář a odeslat ho emailem Jedinou podmínkou je pak ukončené středoškolské vzdělání nebo dva roky praxe v kvalifikované práci.

Americká vláda takto každoročně poskytne padesát tisíc víz cizím občanům ze zemí, odkud přichází málo přistěhovalců. Výsledky letošní loterie budou vyvěšeny na webových stránkách příští rok po 1. květnu.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme