Češi na Chalkidiki většinou zůstávají

Čeští turisté řecký poloostrov Chalkidiki zatím ve velkém neopouštějí. Oblíbenou prázdninovou destinaci zasáhl rozsáhlý požár, který se hasičům podařilo včera uhasit jen částečně. Ještě dnes jsou místy k vidění ohniska, několik místních i turistů muselo být proto opět evakuováno. Ministerstvo zahraničí vyzývá veřejnost, aby svou cestu do této oblasti ještě zvážila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pláž na Chalkidiki lemují spáleniště | Zdroj: ČTK

Krátce po půlnoci by se měly zpět do Prahy vrátit dva autobusy s 80 dětmi. Ty byly na poloostrově na táboře, kvůli požáru a obávám rodičů ale musely svůj pobyt na Chalkidiki zkrátit.

"Když jsme večer odjížděli, tak jsme na jednu stranu byli rádi, protože to bylo ve chvíli, kdy ten spad byl velký, ale na druhou stranu si myslím, že to devadesát procent dětí mrzí a jsou z toho smutní," říká Alena Zemanová, spolumajitelka cestovní kanceláře, která pobyt dětí organizovala. Spolu s nimi se do České republiky vrací i 12 individuálních turistů.

Podle ministerstva zahraničních věcí zůstávají na Chalkidiki ale ještě desítky Čechů. Jsou v pořádku, jen několik klientů cestovní kanceláře Bluestyle si stěžuje na nedostatek informací a chování cestovní kanceláře.

Jednou z nespokojených turistek je Pavla. "Bohužel nedostali jsme žádné informace, jak od delegátů, tak od české strany a nebyly přistaveny ani žádné autobusy či lodě. Alespoň pro české turisty," řekla Českému rozhlasu turistka.

Cestovní kancelář vydala odpoledne prohlášení, že situace na poloostrově se uklidnila, a proto není nutné klienty stěhovat nebo jim zajistit návrat do České republiky. Po celou dobu jsou v kontaktu s delegáty, kteří je o situaci informují, a cestovní kancelář zároveň svým klientům zajistila pitnou vodu a stravu.

Štěpánka Martanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme