Češi na Štědrý den poslali rekordní počet textových zpráv

Počet krátkých textových zpráv poslaných o Vánocích překonal loňský rekord. Na Štědrý den jich letos poslal každý Čech v průměru pět. Tuzemští operátoři celkem odbavili více než 53 milionů zpráv, tedy asi o 7,3 milionu více než před rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vánoce s mobilním telefonem

vánoce s mobilním telefonem | Foto: Alena Palečková

Nejvíce SMS zpráv o Štědrý den odbavila společnost T-Mobile, jejíž zákazníci jich poslali 20,7 milionu, což je o téměř pětinu více než loni. Zasílání SMS zpráv v síti T-Mobile mělo svoji špičku stejně jako loni mezi 9:45 a 10:45.

Zákazníci společnosti Eurotel poslali 20,2 milionu SMS zpráv, meziročně o sedm procent více. Čas nejsilnějšího provozu nastal dopoledne mezi desátou a jedenáctou hodinou. Během nejzatíženější minuty SMS centra doručila až 33.500 zpráv.

Oskar Mobil v pátek odbavil 12,2 milionu textových zpráv proti loňským 9,5 milionu. Vrchol SMS provozu byl těsně před 13:00, kdy sítí letělo téměř 20.000 SMS za minutu.

Celkem 39.000 SMS zpráv, čtyřnásobně více než v běžný den pracovního klidu, poslali zákazníci Českého Telecomu z pevné sítě. Celkem firma o Štědrý den spojila 5,5 milionu telefonních hovorů, což je o 15 procent více než v běžný mimopracovní den. Špička volání byla mezi 10:00 a 11:00.

O čtvrtinu na 800.000 telefonátů firmě vzrostl i počet volání do zahraničí. Nejvíce Češi volali do sousedních zemí na Slovensko, do Německa a Rakouska. První mimoevropskou zemí byly Spojené státy na šestém místě, následované Velkou Británií.

Mobilní operátoři mají v České republice více než deset milionů registrovaných zákazníků. Největším operátorem je Eurotel se zhruba 4,4 miliony zákazníky ke konci září. T-Mobile měl ke Štědrému dni čtyři miliony zákazníků.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme