Češi o nakupování tentokrát nepřijdou. Obchody mohou zůstat během svátků otevřené

Češi mohou během dvou nadcházejících státních svátků neomezeně nakupovat. Obchody mohou zůstat tentokrát otevřené. Omezení platí podle zákona pro sedm státních svátků, mezi kterými ale ty červencové nejsou. Pátého července si Česko připomíná příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, následující den pak upálení mistra Jana Husa.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nakupování, nákup, nákupní košík (ilustrační foto) | Foto: flickr.com, Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic, Nic Taylor

Poslední sváteční den, na který se zákaz prodeje ve větších obchodech vztahoval, byl 8. květen. Další státní svátek, kdy budou mít obchody povinnost zavřít, pak připadá až na 28. září.

Obchody nad 200 metrů čtverečních musí podle legislativy zavřít na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince.

Na Štědrý den pak mohou mít otevřeno do 12.00. Zákaz prodeje se pak nevztahuje na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, lékárny, čerpací stanice, obchody na letištích nebo nádražích nebo na prodejny v nemocnicích. Podnikatelské svazy už kvůli normě podaly ústavní stížnost.

Skupina senátorů na podnět podnikatelských svazů navrhla Ústavnímu soudu, aby zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě zrušil. Zákaz prodeje ve větších obchodech se poprvé v praxi uplatnil loni 28. října.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme