Češi o práci v EU příliš nestojí

Obyvatelé České republiky mají ze všech 11 kandidátských zemí nejmenší zájem o práci ve státech Evropské unie. Zjistil to mezinárodní výzkumný projekt, který koordinovala česká agentura TNS-Factum. Podle jejího ředitele Jana Herzmana je zjištění zajímavé především v souvislosti s tím, že podpora vstupu do evropské "patnáctky" právě u nás od loňského roku mírně poklesla, a to pravděpodobně vlivem diskusí o omezení pohybu pracovních sil v EU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Evropské unie

Podle průzkumu, kterého se v 11 kandidátských zemích zúčastnilo přes 12 tisíc respondentů, by nejvíce lidí chtělo pracovat v Německu, ve Velké Británii a v Rakousku.

Z výzkumu dále vyplynulo, že ve všech kandidátských zemích převažuje počet lidí podporujících vstup do Evropské unie nad oponenty integrace. Absolutní většinu má podpora integrace v Bulharsku, Turecku, Maďarsku, Slovinsku, Lotyšsku a na Slovensku. U nás, ale také třeba v Polsku, se zájem o vstup do Unie od loňského roku mírně snížil. "Osobně se domnívám, že minimálně pokud se týká Polska a České republiky, tak se tady projevuje vliv diskuse o omezení možnosti pracovat v některých státech EU, tedy jistá problematičnost kapitoly o volném pohybu pracovní síly", říká Jan Herzman.

Dana Jaklová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme