Češi o práci v EU příliš nestojí

Obyvatelé České republiky mají ze všech 11 kandidátských zemí nejmenší zájem o práci ve státech Evropské unie. Zjistil to mezinárodní výzkumný projekt, který koordinovala česká agentura TNS-Factum. Podle jejího ředitele Jana Herzmana je zjištění zajímavé především v souvislosti s tím, že podpora vstupu do evropské "patnáctky" právě u nás od loňského roku mírně poklesla, a to pravděpodobně vlivem diskusí o omezení pohybu pracovních sil v EU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Evropské unie

Podle průzkumu, kterého se v 11 kandidátských zemích zúčastnilo přes 12 tisíc respondentů, by nejvíce lidí chtělo pracovat v Německu, ve Velké Británii a v Rakousku.

Z výzkumu dále vyplynulo, že ve všech kandidátských zemích převažuje počet lidí podporujících vstup do Evropské unie nad oponenty integrace. Absolutní většinu má podpora integrace v Bulharsku, Turecku, Maďarsku, Slovinsku, Lotyšsku a na Slovensku. U nás, ale také třeba v Polsku, se zájem o vstup do Unie od loňského roku mírně snížil. "Osobně se domnívám, že minimálně pokud se týká Polska a České republiky, tak se tady projevuje vliv diskuse o omezení možnosti pracovat v některých státech EU, tedy jistá problematičnost kapitoly o volném pohybu pracovní síly", říká Jan Herzman.

Dana Jaklová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme