Češi si o Vánocích nadělují malé vozy do města. Zájem mají také o velká SUV

Kromě tradičních dárků najde několik Čechů každý rok pod vánočním stromečkem i klíče od auta. Několik dnů před svátky se ale jejich výběr může omezit už jenom na vozy, které mají prodejci přímo na skladech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobazar, auto (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Hodně oblíbená jsou na Vánoce ojetá auta. Podle Pavla Foltýna z Auto Esa se v tomto období prodávají nejčastěji malé modely do měst.

„Jsou to většinou druhá auta do rodiny nebo auta pro začínající řidiče, to znamená, že dcera nebo syn, kteří udělají vodičský průkaz, pod stromečkem někdy najdou auto,“ vysvětluje.

Ježíšek ale často naděluje i větší vozy. „Rozhodně se prodávají vozy kategorie SUV, vozy s pohonem všech čtyř kol,“ říká Martin Houška z AAA Auto.

Konkrétní model by měl kupující dobře zvážit. Je totiž dobré vědět, jaký vůz by obdarovaný rád řídil. U auta se pak vyplatí ověřit jeho historii, všechny dostupné údaje, jako je počet najetých kilometrů nebo jestli nebylo třeba bourané. Podle Aleše Zicha, který se problematikou ojetých vozů zabývá, je taky důležité neukvapit se.

Německo zavádí na dálničních přechodech s Rakouskem celodenní kontroly

Číst článek

„Vždy říkám, že ideální je sebou mít nějaký ‚chladič' – kamaráda nebo ideálně člověka, který se v autech vyzná a pomůže se na auto podívat i jiným pohledem,“ popisuje Zich.

Ten, kdo chce vsadit na jistotu, má pak možnost koupit auto nové. Musí ale počítat s tím, že si možná nebude moci vybrat konkrétní výbavu, ale jen tu variantu, kterou prodejci budou mít na skladě. Odjet ale může téměř okamžitě.

„V případě, že si zákazník vybere z nabídky skladových vozů u našich obchodníků, pak není problém, aby s novým vozem odjel z prodejny i tesně před Štědrým dnem,“ vysvětluje Vítězslav Pelc ze Škoda Auto.

Stejně je tomu i u prodejců vozů Opel, jak říká Martin Hejral. „Na tyto momenty je naše dealerská síť poměrně dobře připravena, protože před koncem roku se předzásobujeme a není problém naprostou většinu zákazníku bleskově uspokojit.“

Lenka Rezková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme