Češi si připomenou památku zavražděné novinářky Estěmirovové

Památku ruské novinářky Natalie Estěmirovové, která byla před týdnem zavražděna v Čečensku, si od 19 hodin připomenou lidé na Staroměstském náměstí v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lidé s portréty Natálie Estěmirovové | Zdroj: ČTK

Během pietní akce zazní osobní vzpomínky na novinářku a písně ruských bardů. "Akci pořádáme jako výraz solidarity tady v Česku s těmi, co zůstali v Rusko - s novináři a dalšími lidmi, kteří pracují v riziku smrti. Pro naše přátele je důležité vědět, že zde v Evropě na ně někdo myslí," řekl Radiožurnálu jeden z organizátorů akce Roman Vaněk.

Respektovaná ochránkyně lidských práv patřila podobně jako zavražděná novinářka Anna Politkovská ke kritikům postupu ruských bezpečnostních sil na Kavkaze.

Natálie Estěmirovová se stala další obětí v řadě dosud nevyjasněných vražd ruských ochránců lidských práv či kritických novinářů. Aktivistka renomované nevládní organizace Memorial, která jako jedna z mála působila posledních deset let přímo v Grozném, čelila kvůli své práci podle kolegů časté kritice čečenských úřadů.

Přečtěte si také:
Čečenský prezident odmítl zodpovědnost za vraždu Natálie Estěmirovové
Za vraždu N. Estěmirovové je podle nevládních organizací zodpovědný čečenský prezident

Pavel Polák, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme