Češi věří podvodným inzerátům

České inzertní servery jsou poslední dobou doslova zahlceny podvodnými inzeráty. I když je v některých případech na první pohled jasné, že jde o podvod, spousta lidí přesto naletí. Vidina toho, že ušetří několik tisíc korun je zkrátka silnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice počítače

Klávesnice počítače | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

Poslední dobou se na českém internetu objevují hlavně nabídky z Nigérie, ač inzerenti tvrdí, že jsou obchodníky z Británie nebo Ameriky. A přitom zahraniční obchodníci nemají moc důvodů k inzerování na českých serverech.

A jak se pozná, že dotyčný lže? Docela jednoduše - přes IP adresu. Tu můžete najít v hlavičce emailu a přes webové stránky třeba ip2location.com zjistit odkud dotyčný píše. Často ale podvodníci píší špatnou angličtinou a nebo si nechají text strojově přeložit do češtiny, což je někdy až směšné.

Podvodníci pocházejí hlavně z Nigérie a podobných zemí, protože je tam dost špatná vymahatelnost práva. Takže, když se jim nakonec někoho okrást povede, jsou v podstatně nepostižitelní. Mohou to být jednotlivci, studenti, ale i celé organizované skupiny. Zkrátka, pokud nakupujete přes internet, raději objednávejte na dobírku!

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme