Češi věří podvodným inzerátům

České inzertní servery jsou poslední dobou doslova zahlceny podvodnými inzeráty. I když je v některých případech na první pohled jasné, že jde o podvod, spousta lidí přesto naletí. Vidina toho, že ušetří několik tisíc korun je zkrátka silnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice počítače | Foto: Jana Šustová

Poslední dobou se na českém internetu objevují hlavně nabídky z Nigérie, ač inzerenti tvrdí, že jsou obchodníky z Británie nebo Ameriky. A přitom zahraniční obchodníci nemají moc důvodů k inzerování na českých serverech.

A jak se pozná, že dotyčný lže? Docela jednoduše - přes IP adresu. Tu můžete najít v hlavičce emailu a přes webové stránky třeba ip2location.com zjistit odkud dotyčný píše. Často ale podvodníci píší špatnou angličtinou a nebo si nechají text strojově přeložit do češtiny, což je někdy až směšné.

Podvodníci pocházejí hlavně z Nigérie a podobných zemí, protože je tam dost špatná vymahatelnost práva. Takže, když se jim nakonec někoho okrást povede, jsou v podstatně nepostižitelní. Mohou to být jednotlivci, studenti, ale i celé organizované skupiny. Zkrátka, pokud nakupujete přes internet, raději objednávejte na dobírku!

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme