Česká armáda zastavila nábor nových rekrutů

Česká armáda vyhlásila stop stav na nábor nových rekrutů. Nové brance nepřijme kvůli hospodářské krizi nejméně rok. Jak dlouho by tato situace mohla trvat, se neví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubičtí dělostřelci při slavnostním rozloučení na Pernštýnském náměstí

Pardubičtí dělostřelci při slavnostním rozloučení na Pernštýnském náměstí | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Ve Vyškově, kde působí výcviková základna branců, ve středu přísahalo 260 nováčků. Byli to poslední rekruti, kteří nastoupili do armády ještě před zastavením náboru. Podle zástupce náčelníka generálního štábu Josefa Prokše armáda nábor zastavila, jakmile se o ukázalo, že bude muset výrazně šetřit.

"Usměrnili jsme nábor v květnu a zastavili v červnu. Tedy ihned poté, co jsme se dozvěděli, že jsou takovéto restrikce. Když jsme v březnu dubnu prováděli náborovou kampaň, netušili jsme že tyto restrikce v červnu budou," řekl Prokš.

Do konce roku má z armády odejít osmnáct set zaměstnanců ze všech pozic. Zájem o vojenskou profesi se přitom zvyšuje. Chystané propouštění ale nesmí podle Prokše ohrozit akceschopnost armády.

"Základem je, aby byla zachována akceschopnost armády a byli jsme schopni plnit naše základní funkce, které jsou nám dané ústavou. Abychom byli schopni pomoct obyvatelstvu v případě nouze a abychom splnili naše závazky, které máme v alianci a v misích," dodal Prokš.

Přečtěte si také:
Propouštění v české armádě se dotkne i elitní jednotky libereckých chemiků
Armáda propustí tisícovky lidí


Petr Medek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme