Australská policie děkuje českým kolegům za spolupráci, odhalili skupinu pašeráků drog

Australská federální policie na svém facebookovém profilu pogratulovala české Národní protidrogové centrále za dopadení skupiny šedesáti osob, která do Austrálie pašovala kokain a heroin.

Praha/Canberra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Organizátoři pašování v tuzemsku na tuto činnost najímali kurýry s dluhy nebo nízkými příjmy. Pašerákům drog hrozí deset až 18 let vězení.

O případu informoval v úterý ředitel NPC Jakub Frydrych. Více ve zprávě „Policie obvinila 60 lidí z pašování drog do Austrálie. Používali kurýry a vlastní cestovní kancelář“.

„Rádi jsme pomohli při zatýkání čtyř českých občanů poté, co je v březnu roku 2016 zadrželi s kokainem a heroinem naši kolegové z oddělní ochrany hranic,“ píše v příspěvku na facebooku australská federální policie.

Policie dál uvádí, že ráda poskytla českým kolegům důkazy, které pak mohly být využity v tomto případu. „To je to, o čem je mezinárodní spolupráce v oblasti vymáhání práva – o vzájemné pomoci pro větší bezpečnost společnosti,“ dodává australská federální policie.

Mezi obviněnými je podle Frydrycha i hlavní organizátor, který je občanem Vietnamu, a dalších pět jeho nejbližších spolupracovníků, kteří najímali kurýry a starali se o logistiku trestné činnosti.

Podle Frydrycha byly náklady na jednu cestu 600 tisíc korun, třetinu tvořily náklady na letenky a pobyt pašeráků v různých místech světa, 150 000 korun byly provize pro kurýry a zbytek vydělali hlavní organizátoři.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme