Česká filharmonie hledá nového šéfdirigenta

Česká filharmonie se rozhlíží po novém šéfdirigentovi. Generální ředitel orchestru Vladimír Darjanin řekl Radiožurnálu, že už oslovil několik osobností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel České filharmonie Vladimír Darjanin | Foto: Alena Palečková

V minulé sezoně nebyl post hlavního dirigenta obsazený. Na místo tento podzim nastoupí izraelský dirigent Eliahu Inbal. Vladimír Darjanin by ho ale rád nahradil někým jiným.

"V současné době je zájem o Českou filharmonii poměrně velký, ale nechtějí ji se současným šéfem. To znamená, že mojí rolí je do dvou, tří let přivést šéfdirigenta, který bude adekvátní úrovni a obsahu České filharmonie. Rozhoduji se mezi pěti až šesti lidmi," vysvětli své důvody generální ředitel ČF.

Před časem Vladimír Darjanin rozjitřil kulturní scénu, když chtěl odvolat ředitele Galerie Rudolfinum, kurátora Petra Nedomu. Po tlaku veřejnosti ale ve funkci zůstává minimálně do konce letošního roku. Jen je dohodnuté, že na výstavní program a dramaturgii Galerie Rudolfina, která spadá pod Českou filharmonii, by měla dohlížet vědecká rada jmenovaná právě Vladimirem Darjaninem.

Generální ředitel ČF Vladimír Darjanin byl hostem Lucie Výborné v Dopoledním Radiožurnálu. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také:
Nastupující ředitel České filharmonie Vladimír Darjanin
Filharmonii ještě ani nezačal řídit a už je kolem něho rušno
Reportáž z tiskové konference - Galerie Rudolfinum / k chystanému odvolání ředitele Petra Nedomy
Atraktivnost nové hudební sezony
Česká filharmonie si v Bruselu vysloužila potlesk ve stoje

Lucie Výborná, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme