Meteorologové varují před silnými bouřkami, v sobotu zasáhnou jih a západ Česka

V jihozápadní polovině Česka se v sobotu mohou objevit silné bouřky. Meteorologové vydali výstrahu pro jižní a západní Čechy, pro Vysočinu a jižní Moravu. Bouřky se začnou objevovat od sobotního poledne až do jednadvaceti hodin, uvedl pro Radiožurnál meteorolog Pavel Šimandl.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vystrizek56_210604-141408_ada.JPG

Bouřky se budou objevovat zítra od sobotního poledne až do jednadvaceti hodin (ilustrační foto) | Zdroj: ČHMÚ

Podle meteorologa Pavla Šimandla hrozí v sobotu lokálně intenzivní déšť. „Možné je rozvodnění malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů. V menší míře mohou být bouřky doprovázeny i kroupami.“

Podle výstrahy Českého hydrometeorologického úřadu se budou v sobotu v odpoledních hodinách vytvářet bouřky s lokálními srážkovými úhrny kolem 30 mm. Večer budou bouřky postupně slábnout.

Meteorologové upozorňují, že je třeba dbát především na bezpečnost při řízení vozidla v bouřce a přizpůsobit rychlost jízdy aktuální situaci. Lidé by si měli dávat pozor také na potenciální nebezpečí zásahu bleskem. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na webu Českého hydrometeorologického úřadu.

ada, apa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme