Viceprezidentem České lékařské komory zůstává Mrozek, chce zabránit prodlužování doby vzdělávání

Viceprezidentem České lékařské komory (ČLK) nadále zůstává Zdeněk Mrozek, při volbě neměl protikandidáta. Mrozek funkci vykonává od roku 2008. O tom, že bude viceprezidentem třetí období, v sobotu rozhodli delegáti sjezdu ČLK v pražských Vysočanech. Sjezd zvolil také revizní komisi a čestnou radu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mrozek působí na Klinice anesteziologie a resuscitace Fakultní nemocnice Olomouc (ilustrační foto) | Foto: Dalibor Peřina | Zdroj: Fakultní nemocnice Olomouc

Mrozek se v příštím období zaměří například na změny v postgraduálním vzdělávání. Jeho cílem je zabránit prodlužování doby vzdělávání, to totiž podle Mrozka zhoršuje konkurenceschopnost lékařů.

Šéfka Aktipu vzdělání má, opravil se Kubek. ‚Byť vzbuzuje podezření o opaku,‘ říká šéf komory

Číst článek

Zahraniční lékař by podle viceprezidenta neměl pracovat na pozici lékaře, dokud nejsou ověřeny jeho jazykové a odborné schopnosti. Mrozek se také obává vzniku dalších řetězců, které propojí pojišťovny, zdravotnická zařízení a dodavatele.

Působí na Klinice anesteziologie a resuscitace Fakultní nemocnice Olomouc. Vyučuje na Lékařské fakultě Univerzity Palackého. V ČLK je aktivní v různých funkcích od roku 1996, od roku 2002 je členem licenční komise a od roku 2009 předsedou Vědecké rady ČLK.

Delegáti v sobotu zvolili také revizní komisi a čestnou radu. Jejich obsazení zůstává takřka stejné, v každém orgánu byl vyměněn jeden člen. V čestné radě vystřídala Jiřího Spáčila Lenka Doležalová, v revizní komisi Petra Dominika nahradila Hana Čejková. V radě a komisi, které jsou devítičlenné, je pět zástupců z Čech a čtyři z Moravy.

Ordinace bez záskoku o dovolené kvůli GDPR? Nesmysl, vysvětluje lékařská komora

Číst článek

Prezidentem ČLK je Milan Kubek, poprvé byl zvolený v roce 2006. Původně stanovy umožňovaly prezidentovi a jeho zástupci jen dvě volební období, v roce 2014 byly ale změněny. Potřetí byl Kubek na pět let zvolen v roce 2015.

Česká lékařská komora je samosprávná profesní organizace s povinným členstvím. Má zhruba 52 200 členů, z nichž asi 43 tisíc je aktivních lékařů. Komora dohlíží na to, aby lékaři vykonávali své povolání odborně, v souladu s etikou a zákony.

Zaručuje odbornost členů a potvrzuje splnění podmínek k výkonu lékařského povolání. Zároveň vede seznam členů a hájí jejich práva a profesní zájmy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme