Česká lékařská komora zveřejnila na webu seznam lékařů

Najděte si svého lékaře. Na tomto principu funguje nový seznam všech padesáti tisíc doktorů, který zveřejnila na svém webu Česká lékařská komora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři při unikátní 3D operaci | Foto: Jan Kubát

Pár kliknutí na internetu a hned si najdete všechno podstatné o svém lékaři. Pacienti si na webu můžou najít třeba lékaře vybrané specializace ve svém regionu a hned zjistit jeho ordinační hodiny.

„Na našem veřejném seznamu najdete informace o vzdělání a kvalifikaci daného lékaře,“ říká prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Na webu lze nalézt rovněž nepovinné informace o tom, jaké má lékař ordinační hodiny, telefon, email, odkaz na webové stránky, ale také například ceník nadstandardních výkonů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Více podrobností o webu České lékařské komory v reportáži

Na webu není a nebude hodnocení lékařů pacienty. „Lékař mnohdy rozhoduje i o správních úkonech, o vydání pracovní neschopnosti nebo se případně podílí na přiznání invalidního důchodu, a zde mohou být různá, třeba zlomyslná hodnocení,“ vysvětluje Zdeněk Mrozek z České lékařské komory.

Někteří doktoři se však anonymních anket zastávají. „Život je takový, že každý máme své přátele i nepřátele. Pokud má některý z kolegů nebo kolegyň pocit, že ho to poškozuje, tak jistě má právní nástroje k tomu, aby se bránil,“ říká odborník na kvalitu ve zdravotnictví a ředitel Spojené akreditační komise David Marx.

Lenka Jansová, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme