Pár z Českolipska ostříhal a zbil ženu. Dvojici hrozí až osm let vězení

Až osm let vězení hrozí muži a jeho přítelkyni za ostříhání vlasů osmadvacetileté ženě z Českolipska. Policisté jednatřicetiletého muže a o rok starší ženu obvinili z omezování osobní svobody s následkem fyzických a psychických útrap. V úterý to řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Česká Lípa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Jejich oběť byla po útoku hospitalizovaná na traumatologickém oddělení nemocnice s bolestmi v zádech. Kromě toho utrpěla psychický šok,“ uvedla mluvčí policie Baláková. Žena měla vlasy dlouhé až k pasu. V případě odsouzení hrozí dvojici trest vězení na dva až osm let.

Sedmnáctiletý mladík se pokusil podříznout spolužačku. Soud mu uložil čtyřletý trest

Číst článek

Oběť se s mužem znala a před časem si od něj půjčila peníze bez toho, že by si sjednali termín vrácení. Podle Balákové si muž od toho zřejmě sliboval, že by s ním mohla navázat bližší vztah. Když se tak nestalo, začal k ní být nepřátelský a naléhat, aby mu peníze vrátila.

„Jeho nátlak a hrubé narážky na ni pokračovaly i potom, co ji na podzim loňského roku srazilo na jízdním kole osobní auto a ona byla v dlouhodobé pracovní neschopnosti s velmi nízkým příjmem,“ uvedla mluvčí policie.

Soud potrestal muže za surovou vraždu bezdomovce. Odsouzený tvrdí, že si čin nepamatuje

Číst článek

Aby měla žena klid, peníze si půjčila a s kamarádkou šla do restaurace, kde muž pracoval. Dovnitř ale muž její kamarádku nevpustil a ženě uvnitř nejprve vyčítal, že přinesla málo peněz.

„Během rozhovoru do té doby nic netušící ženu chytil zezadu kolem pasu a odnesl ji do chodby vedoucí k toaletám, kde už čekala jeho přítelkyně s nůžkami v ruce,“ uvedla Baláková.

Tam ji pak násilím drželi a ostříhali jí vlasy. Podle Balákové ji tak chtěli ponížit. „Vůbec jim nevadilo, že jí při tom působí i fyzickou bolest,“ řekla mluvčí policie. Do policejního protokolu napadená žena vypověděla, že ji drželi za krk, kopali do ní a bili ji. „Skončili s tím, až když ji celou ostříhali, pak ji propustili,“ dodala Baláková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme